
Minden év indulása egy új reménysugár, hogy mindaz, amire vágyunk, az álmaink megvalósulhatnak. Mégis nagyon kevés vágy válik megvalósult eredménnyé. Miért?
Tovább olvasom
Minden év indulása egy új reménysugár, hogy mindaz, amire vágyunk, az álmaink megvalósulhatnak. Mégis nagyon kevés vágy válik megvalósult eredménnyé. Miért?
Tovább olvasomMi a maximalizmus?
Sokat emlegetett kifejezés arra, ha túl jól szeretnéd csinálni a dolgokat.
Ismerős?
Nekem nagyon. Pár éve még jellemző volt rám, és mai napig tanulom, hogyan „gyógyuljak” ki belőle. Mert nem szolgál.
Honnan fakad? Mi készteti rá az embert?
Tovább olvasomEz így nagyon kézenfekvő, ugye? Mondhatnánk, hogy magától értetődő.
Miért nem valósul meg mégis mindegyik vágyad?
Ez egy izgalmas kérdés. Ebben az írásban végig vesszük a lehetséges okokat.
Tovább olvasom
A térben a Kelet pontja, vagyis ahol felkel a nap. Ez a napfelkelte képe, a születés, az új dolgok elkezdésének időminősége az év körén. Pont, ahogyan egy nap elkezdődik.
Ez az évszakok között a Tavasz, amikor kirügyeznek a fák, elindul újra a természetben az élet, a növekedés a fény hatására.
A március 20-június 21-ig tartó időszakban tehát képesek lehetünk mi is elindítani, megnöveszteni valamit, ami a nap-tudatunk szerint kívánatos. Ezt támogatja az idő nap-minősége.
Amikor kimondom ezt a szót: tehetség, valami misztikus, csodadolog jut eszembe. Tehetségkutató műsorok, őstehetség kisgyerekek, média, hírnév.
Mi van a mérleg másik oldalán lévő többséggel? Akire nem, vagy alig jut figyelem sem idejekorán. sem később. Aki lehet, hogy úgy választ magának foglalkozást, hogy annak vajmi kevés köze van az álmaihoz, de még ahhoz is alig, amit szívesen csinálna.
Mire jó hát ez a tehetség mítosz? Hogyan profitálhat belőle egy egyszerű földi halandó?
Először is leplezzük le ezt a csillogó mítoszt. A tehetség szó nem csak azoké, akik rivaldafénybe kerülnek. Mindenki jó valamiben.
Tovább olvasomVoltál már úgy, hogy valamibe sikerült annyira belefeledkezned, hogy megszűnt az időérzéked, sőt, minden igényedről megfeledkeztél (pl. evés, ivás)? Ez az élmény a flow, ami gazdagabbá, teljesebbé teszi az ember életét.
Az ilyen tevékenységet önmagában az élmény kedvéért jó csinálni. Ilyenkor nem cél mások elismerésének bezsebelése, ahogy semmi más ellenszolgáltatás sem hajtó erő. Azért csináljuk, mert jó. Mi ez a jelenség, és miért olyan jó nekünk?
Csíkszenmihályi Mihály – a pozitív pszichológia egyik vezéralakja – szerint akkor leszünk a legboldogabbak, ha úgy tudjuk végezni mindennapi tevékenységeinket, hogy azok önmagukban is örömet okoznak nekünk. Ez jól hangzik, de vajon ez alapból megy mindenkinek?
Tovább olvasomEzt a könyvet elsőre messzire elkerültem, könnyű mozdulattal lesöpörtem az érdeklődésem polcáról. Hangzatos cím, belül sokat hallott tanácsok, és végül még sincs meg az áttörés – gondoltam. Ám „ő” nem adta fel: kicsit később újra a szemem elé került, és akkor már bosszantott annyira, hogy beleolvastam a tartalomjegyzékbe.
Találtam benne pár érdekes hívó gondolatot, így már támadt kíváncsiság bennem az elolvasására. Tudod, olyan érdekes ez. Legyintettem elsőre, hogy hagyjuk már ezt a témát, engem nem érint már. Aztán olvasás közben jöttem rá, hogy lám-lám, aktuális ez most is, és megtaláltam benne, amiért neked is szívesen tovább ajánlom.
Az egész írás egy házaspár saját tapasztalataira alapuló leírás és tanácsok gyűjteménye. A házaspár sok-sok éven át szenvedett együtt és külön-külön is a stressz és szorongás összes tünetétől. Őszintén elmesélik annak az időszaknak minden fájdalmas élményét, és azt is, hogyan jutottak túl rajta, és léptek ki a lefelé vivő spirálból. Valójában ez az, ami miatt elkezdtem tisztelni a művet, amit létrehoztak. Több nyelvre lefordították már, sok embernek segítve vele kijönni a depresszió és önsors rontás mély vermeiből.
Tovább olvasomUgye, milyen fura kérdés? Kérdezték már ezt tőled valaha? Pedig legalább olyan fontos, mint a tested egészsége. Ha jól vagy a bőrödben, ha tudod, ki vagy, és merre tartasz, és teszel is érte, akkor stabilan állsz a világban, nem fúj el minden kósza szél.
Mit jelent az, hogy van-e elég önbizalmad? Ha nincs, miért nincs? És hogyan lehet szert tenni rá, és megőrizni, építeni?
Ezeket járjuk ma körül. Égetően fontos. Életed minősége múlik rajta.
Tovább olvasomElőző részben a szívbéli vágyaiddal való kapcsolódásig jutottunk.
Ezáltal nyernek értelmet a napjaid. Ezek tartanak frissen, és visznek előre. Akinek nincsenek céljai, óhatatlanul elindul az öregedés felé. Figyelem! 40 évesen is el lehet kezdeni öregedni, és nem is a fizikai öregedést értem ezalatt, hanem a szellemit. Az pedig csúnya jelenség. Általában az örök elégedetlenek ilyenek. Mindent kritizálnak, mindig másban találnak hibát. Hiszen célok nélkül ráérnek mással foglalkozni. Tudatosan válassz más utat! Keresd meg, mi az, amit meg akarsz valósítani. Részletek az első részben.
Most pedig lépjünk a tettek mezejére.
Tovább olvasom
Kövess engem!